12.07. -Izložba „Tragom Petra Hektorovića" u općini Milna

12.07.2018

U četvrtak, 12. srpnja, u Centru za kulturu općine Milna bit će otvorena izložba „Tragom Petra Hektorovića“. Nakon Starog Grada, Jelse, Splita, Zagreba, Vukovara, Rijeke i Šolte ovo je osmo postavljenje izložbe. Izložba je nastala kao rezultat suradnje Hrvatskog fotosaveza i učenika OŠ Petra Hektorovića. Nastala je povodom 2400. obljetnice osnutka Farosa, dok je ovo postavljanje izložbe u Grohotama i Milni uprilićeno u čast 450. obljetnice tiskanja „Ribanja i ribarskog prigovaranja“. Izložba se sastoji od 65 fotografija tiskanih na kapafixu, te predstavljaju motive slikane digitalnim aparatom iz trodnevnog putovanja, ribarske ekloge pjesnika Petra Hektorvića s ribarima Nikolom i Paskojem. Vrijedno je spomenuti i uprizorenje „Ribanja i ribarskog prigovaranja“ od strane učenika naše škole, koji su to izveli na originalnom izričaju Hektorovićeva vremena.