2. Farski simpozij filozofije, vrijeme i tok u filozofiji, kultura i znanost (30.4. - 3.5.)

25. travnja 2024.

Tema: „Vrijeme i tok u filozofijI, kulturi i znanosti“

Mjesto događaja: Palači Biankini – Muzej Starog Grada, Tvrdalj Petra Hektorovića, Dominikanski samostan sv. Petra, Arheološki lokalitet Pharos i Gradska knjižnici i čitaonici Stari Grad.

Trodnevni program uključuje:

Koncert Oskara Longyke i prijatelja , umjetničke izložbe Neli Ružić i Viktora Popovića, recital Igora Pare i Zorana Kelave, filmske premijere, otkrivanje i degustaciju starogrčke kuhinje, predstavljanja knjiga, dječje radionice i dvodnevne rasprave s međunarodnim filozofima i studentima.

Gost: autor i novinar Krešimir Mišak, poznat po talk showu Na rubu znanosti.

UNESCO-ov grad Stari Grad, najstariji grad u Hrvatskoj, idealan je za filozofsko istraživanje ‘Vremena i toka’. Njegove srednjovjekovne kamene ulice, koje vijugaju starogrčkim krajolikom, naseljene su kontinuirano od 384. pr. Stari Grad je neksus vremena, njegova živopisna sadašnjost prožeta je poviješću prošlih života i civilizacija, a istovremeno ostaje otvorena za nova iskustva budućnosti.

Više na stranici Muzeja