Starogrojske komedije Marinka Radoslavića - u Dnevnom boravku za starije osobe Stari Grad

„STAROGROJSKE KOMEDIJE“ u Dnevnom boravku za starije osobe Stari Grad
U Dnevnom boravku, gost nam je bio Drago Radoslavić, autor knjige STAROGROJSKE KOMEDIJE Marina Radoslavića. Nakon izlaganja o autoru komedija i živopisnoj barbiriji u kojoj su nastajali budući scenariji, pročitao nam je nekoliko tekstova iz knjige. Također, imali smo priliku uživati u interpretaciji scene iz poznate komedije Don Antuonij Kujiš koju su nam upriličili prvaci starogrojske glume Marija Kovačević i Dinko Šepić. Drago Radoslavić autor je, između ostalih, knjige o STAROGROJSKOJ MUŽIKI, za koju uskoro očekujemo izdanje. Knjiga obiluje dragocjenim podacima i fotografijama, kao i brojnim dogodovštinama naših glazbara. Dio nam je interpretirao sam autor, a ponešto smo čuli i od sudionika jednog od glazbara, Frane Jurića, koji ove godine slavi punih 70 godina članstva. Čestitamo barba Franotu!
Ovakva događanja dio su kulturno-zabavnih sadržaja u Dnevnom boravku i dragocjena su naši korisnicima. Stoga zahvaljujem Dragi Radoslaviću na trudu i nadasve razumijevanju potreba naših korisnika za ovakvim zabavnim sadržajima.

Željana Škarpa