13. 05. - u Domu za starije i nemoćne osobe Stari Grad potpisan ugovor o donaciji Vicka Šoljana Gradu Starome Gradu vrijedan 5 miljuna kuna

13.05.2017

Starograđanin Vicko Šoljan, legendarni Starogradski športski djelatnik, otac Starogradskog maratona, osnivač brojnih športskih klubova, dobitnik niza športskih, lokalnih, županijskih i državnih priznanja i ordena te član Kuće slavnih u američkom Fort Lauderdaleu na Floridi, počasni građanin Grada Staroga Grada Vicko (Vinko) Šoljan i gradonačelnik Grada Staroga Grada Vinko Maroević, potpisali su danas (13. 05. 2017.) godine ugovor kojim Vicko Šoljan daruje Gradu Starome Gradu, a za potrebe izvođenja svih građevinskih radova u svrhu izgradnje športske dvorane,  iznos do maksimalno 5 mijuna kuna, kao svoju donaciju rodnome gradu i mladim generacijama. Obostrano potpisivanje ugovora, uz prigodnu besjedu potpisnika - donatora i primatelja donacije, upriličeno je danas u prostornijama Doma za starije i nemoćne osobe Stari Grad prigodom njegova svečanog otvaranja, uz prisutstvo brojnih uzvanika predvođenih osobnim izaslanikom predsjednika Vlade RH, saborskim zastupnikom Blaženkom Bobanom i županom Splitsko-dalmatinske Županije Zlatkom Ževrnjom, kao i mnogobrojnih mještana Staroga Grada, okolnih naselja i otoka Hvara.